Bitkileri Güneş Yanıklığından Koruma

 KAOLENİ  DOĞAL KAOLİN KİLİ İLE Bitkileri Güneş Yanıklığından Koruma

Ülkemizde tarım üretimi ülke ekonomimizin %70 ini oluşturmaktadır.yapılan üretimler insan sağlığını da tehdit eder duruma gelmiştir.organik doğal ürünlerle mücadele her gecen gün önem kazanmaktadır.aynı zamanda dünyamızın ekolojik dengesinin bozulması sonucunda doğal afetlerle yüz yüze yaşamak zorun da kalmaktayız.

Bitkileri Güneş Yanıklığından Koruma

Bitkileri Güneş Yanıklığından Koruma Yöntemleri

  1. Fileleme Sistemi 
  2. Kaolin ile Kaplama Sistemi

Ekolojik dengenin bozulması sonucu  olarak da hava sıcaklıklarının astronomik olarak artmasına sebep olmuştur. Kaolin kilinin faydalarından biriside sıcak havalarda bitkilerin rahat fotosentez yapabilmesidir.

Isınan hava koşulları da üretimini yapmış olduğumuz ürünler ve bitkiler üzerin de olumsuz etkilerde  bulunmaktadır.

Hasat seviyesine gelmiş meyve ve sebzelerde güneşi öğle saatlerin de ışınlarını dik olarak  yansıması sonucu ürünlerin güneşi gören kısımların da güneş yanıkları oluşmaktadır .

Ağaç aşırı ısınmadan fotosentezi durdurarak  kendi öz suyunu kullanmaya başlar . kullanacağımız Kaoleni doğal kaolin kili kaplaması sayesin de ürünlerin üzerindeki yanıkları engellemiş ve de ağacın fota sentezi bırakıp durağanlaşmasını engellemiş oluruz.

Facebook sayfamızı takip ederek tarım ve çiftçilik konusunda bilgiler öğrenebilirsiniz.  Sormak istediğiniz soruları iletişim sayfasındaki formu doldurarak sorabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir