Kaolin Kili

Kaolin Kili Maden Ocakları

Kaolin kili Balıkesir Sındırgı ilçesi Düvertepe Mevkii Kaolen Ocaklarından çıkartılmaktadır.

Doğal bir maden olan kaolen ülkemizde bir çok sanayi dalında kullanılmaktadır. Son yıllarda ülkemizde tarım alanında kullanılmaya başlanan kaolin oldukça başarılı sonuçlar vermiştir.

Ocaklardan çıkartılan kaolin hiçbir kimyasal reaksiyona sokulmadan tüm doğallığı ile 0.2 mikron değerlerin de mikronize edilmiştir.

Kaolin Kili Faydaları

Kaolin tüm ilaçlarla karışabilirlik özelliği  sayesinde  sorunsuz bir şekilde  tüm ilaçlarla kullanılır. 1 ton suya 25 kg KAOLENİ uygulanır. Purvezitörlerde rahatlıkla kullanılır.

Biyolojik mücadelede yardımcı takviye olarak kullanılır.  meyve ağaçlarında güneş yanığında oldukça etkilidir. Bitkilerde fotosentezi hızlandırarak gelişimini hızlandırır.

Kaoleni Kaolin Kili Faydaları

KAOLENİ Doğal kaolin kili kaplaması sayesinde bitkileri kışın soğuktan   -5 dereceye kadar koruma sağlar mantar oluşumunu engeller. Yaz uygulamalarında kaplaması sayesinde sıcaktan tüm bitkilerde  +13 derece koruma sağlayarak fotosentezin gün boyu devam etmesini sağlar bu sayede bitki vede ürün verimi iki kat artar.Tüm zararlı haşerelerin bitki üzerinde yaşam alanlarını kısıtlar.

Kaoleni Doğal Kaolin Kili Kullanım Koşulları

KAOLENİ 12 ay boyunca kullanılabilir. Tüm ilaçlarla karışabilir özelliği vardır

Kaolin Kili Zararları

KAOLENİ Doğal kaolin kili zararları tespit edilmemiştir. Tamamen doğal bir üründür.

Kaolin Kili Hangi Bitkilerde Kullanılır?

KAOLENİ Doğal kaolin  kili tüm meyve ağaçlarında  ve sebzelerde kullanılır.

Kaoleni Kili Nereden Çıkarılıyor?

Balıkesir Sındırgı  İlçesi

Kaolin Kili Sipariş

12,5 kg’lık çuval  siparişlerinizi 0532 655 31 11 numaralı telefon WhatsApp hattından sipariş oluşturarak  anlaşmalı kargo ile İban  ödemeli olarak gönderilmektedir.